Plzeňským zeleným hrozí konec, nepostavili se za aktivisty na Šumavě

29.08.2011

Předsednictvo Strany zelených pozastavilo činnost jedné z místních organizací v Plzni. Tamní straníci se provinili tím, že bez vědomí nadřízených stranických orgánů vydali své stanovisko ke sporů o kácení kůrovcem napadených stromů na Šumavě. Názor z Plzně byl opačný, než jaký zastává vedení strany.

Zatímco vedení Strany zelených stejně jako Hnutí Duha a další spolky ekologických aktivistů jsou pro zachování přírodních procesů a přirozenou obnovu lesa, lidé z neposlušné stranické buňky v Plzni vyjádřili opačný názor.

Vydali stanovisko, v němž odsoudili blokádu na Šumavě, jejímž cílem bylo znesnadnit práci dřevorubcům.

"Důrazně se distancujeme od nátlakových akcí spojených s blokací zásahů proti kůrovci v Národním parku Šumava, od metod nevládních organizací a zejména Hnutí Duha" uvádí se v prohlášení plzeňské organizace.

Podle autorů prohlášení podpora kůrovcové kalamity a její rozšiřování mimo území parku ničí stávající ekosystém na Šumavě. Zároveň má i negativní dopad na obyvatele postiženého území.

"Jsme pro zastavení kůrovcové kalamity všemi dostupnými prostředky a vybudování účinného systému ochrany lesních ekosystémů uvnitř parku a přilehlých územích," napsala skupina plzeňských zelených.

Podle předsedy krajské organizace Strany zelených v Plzni Jana Ciny se plzeňská pobočka svým postupem vážně provinila proti stanovám strany.

"Jednání, na kterém uvedené prohlášení přijali, nebylo ani řádné svoláno. Nepozvali mě na něj a ani mě o jeho konání neinformovali," vadí Cinovi. Text spolustraníků si přečetl až na internetu poté, co ho upozornili jiní rozhořčení členové strany a voliči.

Buňka starých stranických struktur, která si vyřizuje účty?

Neposlušná organizace je jednou ze tří plzeňských stranických buněk, čítá podle Ciny pět členů. "Jsou to takové staré struktury. Už dříve měli ve straně spory a zřejmě si teď takto vyřizují účty," řekl.

Předsednictvo strany plzeňské pobočce minulý pátek pozastavilo činnost. "Do šedesáti dnů revizní komise rozhodne, co dál. Zda činnost organizace obnoví nebo ji zruší," řekl Cina. Členové organizace si podle jeho slov mohou požádat o členství v jiné organizaci, pokud je žádná nepřijme, členství ve straně jim časem automaticky zanikne.

Jeden z členů plzeňské organizace Petr Leitner poukázal na to, že vedení strany rozhodlo o zastavení činnosti, aniž by členy organizace vyslechlo.

"Jsme pevně rozhodnuti bránit demokracii a svobodu slova jak vně, tak i uvnitř politických stran a hnutí" uvedl Leitner. Proto se chce snahám rozpustit plzeňskou organizaci bránit odvoláním ke stranickým orgánům, případně se obrátí i na soud.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/plzenskym-zelenym-hrozi-konec-nepostavili-se-za-aktivisty-na-sumave-12p-/domaci.aspx?c=A110829_121028_plzen-zpravy_alt

iDNES.cz, Aleš Tolar

Zpět na přehled zpráv ← následující   |   předcházející →

Zachraňme Šumavu občanské sdružení, o.s.

Karla Čapka 1166, 373 41 Hluboká nad Vltavou

IČO: 26568535, DIČ: CZ26568535
číslo účtu: 2073904309/0800

info@zachranmesumavu.cz http://www.zachranmesumavu.cz

Tytp www stránky vytvořilo web studio EDGERING v roce 2014 | x4u CMS Toplist Edgering