Dobrovolníci mohou pomoci uklidit Šumavu od odpadků

14.09.2011

Klatovský deník

MILAN KILIÁN

Šumava - Botanická vycházka a úklid Šumavy - to jsou dvě akce, které pro své návštěvníky, ale i starousedlíky přichystal na nejbližší dny Národní park Šumava.

Nejen za hořci

Zejména všechny milovníky rostlin zve Středisko environmentální výchovy (SEV) Kašperské Hory na botanickou vycházku do okolí Kašperských Hor. Cílem cesty nebudou jen místa, kde kvetou hořce, ale i další lokality, kam účastníky doprovodí Hana Kohoutová. "Akce s názvem "Kvetoucí poklady podzimu", která je součástí letních programů pro veřejnost, se uskuteční v pátek 16. září od 10 hodin. Návštěvníkům doporučujeme, aby si na tuto akci, která je zpoplatněna částkou 10 Kč, vzali pohodlnou obuv," uvedla Jana Zvettlerová z NPŠ. V případě nepříznivého počasí se uskuteční náhradní program v budově střediska.

Uklidí Šumavu

Všichni, kteří chtějí Šumavu nejen navštívit, ale také tam přiložit ruku k dílu, by si měli o víkendu udělat čas na její návštěvu. Informační střediska (IS) ve Stožci a Kvildě zvou totiž dobrovolníky na již tradiční akci s názvem "Podzimní gruntování", která je součástí mezinárodní kampaně, jež se věnuje ochraně životního prostředí. "Kampaň Ukliďme svět vznikla v roce 1989 v Austrálii a jejím zakladatelem je australský jachtař Ian Kiernan, který dokázal za pomoci svých přátel vyčistit od odpadků pobřeží přístavu v Sydney. O rok později se do akce zapojila celá Austrálie a od roku 1993 se kampaně účastní také dobrovolníci v České republice," uvedla Zvettlerová a doplnila, že také Správa NP a CHKO Šumava nezůstane pozadu - připravila pro návštěvníky, kteří chtějí pomoci s úklidem přírody po letním náporu turistů a připravit ji tak na klidný zimní odpočinek, akci na tuto sobotu, tj. 17. září. Všichni účastníci se sejdou v 8.30 hodin před již zmíněnými informačními středisky, kde každý obdrží mapky s trasami a pytle na odpadky. "Trasy budou ušité na míru až na místě - záleží totiž na počtu a skladbě účastníků. Pro rodiny s dětmi volíme klidnější, kratší a nenáročnou trasu. Pro zdatnější osoby pak trasy delší a náročnější. Na mapách nebude jen vyznačena trasa, ale i sběrná místa, kam mohou dobrovolníci pytle s odpadem skládat," sdělila vedoucí IS Kvilda Dana Zývalová. Předpokládaný konec akce je plánován na 12. hodinu.

Zpět na přehled zpráv ← následující   |   předcházející →

Zachraňme Šumavu občanské sdružení, o.s.

Karla Čapka 1166, 373 41 Hluboká nad Vltavou

IČO: 26568535, DIČ: CZ26568535
číslo účtu: 2073904309/0800

info@zachranmesumavu.cz http://www.zachranmesumavu.cz

Tytp www stránky vytvořilo web studio EDGERING v roce 2014 | x4u CMS Toplist Edgering