Sežere kůrovec Šumavu? Ptejte se online ředitele parku

02.06.2009

Název zdroje: Aktuálně.cz - věda a zajímavosti Datum vydání: 02.06.2009 Nadpis: Sežere kůrovec Šumavu? Ptejte se online ředitele parku Oblast: WWW - Technologie

Praha/Vimperk - Bývalý socialistický premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Miloš Zeman se veřejně přidal na stranu zastánců kácení stromů v nejcennějších oblastech Šumavy, které napadl kůrovec. Zeman prohlásil, že na ředitele národního parku Františka Krejčího a někdejšího ministra životního prostředí Martina Bursíka podá trestní oznámení. Je přesvědčen o tom, že kácení v nedotčené přírodě je nejlepším způsobem, jak čelit kůrovcové kalamitě. "Pokládám za zločince i ty, kdo vedou nevyhlášenou chemickou válku, a za koho pokládat ty, kteří tu zavedli velkochov kůrovce?" poznamenal expremiér Zeman, jehož podporují i některé šumavské obce.

Zemanovy návrhy, jak čelit kůrovci na Šumavě, nekritizovalo jen vedení národního parku a exministr Bursík, ale rovněž současný ministr životního prostředí Ladislav Miko a skupina asi padesáti významných vědců, kteří se dlouhodobě věnují české přírodě. Shodně tvrdí, že příroda v centru národního parku si poradí sama, což se už ukazuje na malých smrčích, které vyrůstají pod "sežranými" stromy. "Obnova horských smrčin probíhá daleko rychleji a masivněji, než by si naši oponenti přáli. Osobně nemám moc důvěru v politiky, kteří se přes noc stanou "specialisty" v oborech, které jsou jim na hony vzdálené," řekl v on-line rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz ředitel šumavského parku František Krejčí. "Šumavu je nutné chránit před lidskou hloupostí a chamtivostí," dodal.

 

Zpět na přehled zpráv ← následující   |   předcházející →

Zachraňme Šumavu občanské sdružení, o.s.

Karla Čapka 1166, 373 41 Hluboká nad Vltavou

IČO: 26568535, DIČ: CZ26568535
číslo účtu: 2073904309/0800

info@zachranmesumavu.cz http://www.zachranmesumavu.cz

Tytp www stránky vytvořilo web studio EDGERING v roce 2014 | x4u CMS Toplist Edgering